Pytania i odpowiedzi

P: Czym jest Wakacje-BG.pl?
Wakacje-BG.pl to portal internetowy reklamujący nieruchomości wakacyjne w Bułgarii na krótkoterminowy wynajem. Ogłoszenia publikowane na naszej stronie są tworzone i zarządzane przez ogłoszeniodawców. Nasi ogłoszeniodawcy to prywatni właściciele nieruchomości wakacyjnych, zarządcy nieruchomości lub agenci zarządzający wynajmem. Dzięki temu dajemy naszym użytkownikom możliwość skontaktowania się bezpośrednio z osobą odpowiedzialną za wynajem danej nieruchomości, która najlepiej odpowie na wszelkie pytania dotyczące wakacji w konkretnej kwaterze.

P: Skąd mogę wiedzieć czy nieruchomość jest dostępna w interesującym mnie terminie?
W większości ogłoszeń znajduje się Kalendarz Dostępności pokazujący kiedy dana nieruchomość jest dostępna, a kiedy jest zarezerwowana. Wszystkie daty zaznaczone na zielono są wolne, zaznaczone na czerwono są zajęte, a zaznaczone na szaro są niewiadome. Dobrze jest sprawdzić kalendarz przed kontaktem z ogłoszeniodawcą, zwłaszcza jeśli termin Twoich wakacji nie jest elastyczny. Nie wszyscy ogłoszeniodawcy regularnie aktualizują kalendarz dostępności w sowich ogłoszeniach, dlatego ostatecznym potwierdzeniem dostępności powinien być zawsze kontakt z właścicielem.

P: Mam pytania odnośnie konkretnej nieruchomości – do kogo się zwrócić?
Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat jakiejś nieruchomości, wypełnij formularz kontaktowy widoczny w ogłoszeniu po prawej stronie i poproś ogłoszeniodawcę bezpośrednio o udzielenie odpowiedzi. Podaj swój adres e-mail oraz telefon kontaktowy, co pomoże ogłoszeniodawcy skontaktować się z tobą tak szybko jak to możliwe. Większość ogłoszeniodawców podaje w ogłoszeniach swój numer telefonu. Jest on widoczny w prawym górnym rogu na pomarańczowym tle, tuż nad formularzem kontaktowym. Jeśli więc wolisz porozmawiać zamiast wysyłać maile, po prostu skontaktuj się z ogłoszeniodawcą telefonicznie.

P: Jak dostać się na miejsce gdzie znajduje się dana nieruchomość?
Wszystkie oferty publikowane na naszym portalu zakładają tzw. „dojazd własny”. Porozmawiaj z ogłoszeniodawcą. Zazwyczaj będzie on w stanie udzielić cennych rad odnośnie podróży- od tanich linii lotniczych po wskazówki pomocne przy dojeździe samochodem. Nikt nie da Ci lepszych informacji niż ktoś kto zna okolicę. Ogłoszeniodawcy mają też często mniej lub bardziej formalne umowy z taksówkarzami lub prywatnymi osobami na miejscu i dzięki temu są w stanie taniej zorganizować transfery z lotniska itp.

P: Jak wyglądają kwestie związane z bezpieczeństwem mojego wyjazdu?
Nasi użytkownicy powinni zdawać sobie sprawę, że korzystając z naszego portalu i wynajmując nieruchomość wakacyjną samodzielnie, nie są automatycznie ubezpieczeni na wypadek zmian w rozkładzie lotów / anulacji lotów / bankructwa linii lotniczych. Nie są również ubezpieczeni od sytuacji gdy kwatera, którą wynajęli nie spełni ich oczekiwań. Jesteśmy portalem ogłoszeniowym, który nie jest zaangażowany i nie pośredniczy w procesie wynajmu. Nie jesteśmy członkiem żadnej organizacji turystycznej i dlatego nasi użytkownicy nie uzyskują żadnego zabezpieczenia z tytułu wynajmu nieruchomości wakacyjnej, której ofertę znaleźli na naszej stronie. Z tego powodu gorąco doradzamy wszystkim naszym użytkownikom wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, wcześniej sprawdzając czy działa ono w wymienionych powyżej sytuacjach. Dodatkowo rekomendujemy każdorazowo dokonując wynajmu nieruchomości wakacyjnej podpisać umowę z wynajmującym, tak aby obie strony miały jasność odnośnie swoich praw.

REZERWACJE I PŁATNOŚCI

P: W jaki sposób dokonuję rezerwacji?
Tym co jest najlepsze przy korzystaniu z naszego portalu jest możliwość BEZPOŚREDNIEJ rezerwacji u ogłoszeniodawcy. Gdy zobaczysz ofertę, która Cię zainteresowała i chciałbyś zarezerwować daną kwaterę aby spędzić w niej wakacje, po prostu wyślij e-mail bezpośrednio do ogłoszeniodawcy korzystając z formularza kontaktowego na dole ogłoszenia. Wysyłając formularz kontaktowy wypełnij, o ile to możliwe, wszystkie pola łącznie z wielkością grupy i preferowanym terminem pobytu. W treści zapytania możesz podać specjalne wymagania, alternatywny numer telefonu lub e-mail. Odpowiedź od ogłoszeniodawcy przyjdzie bezpośrednio na Twój adres e-mail, który podałeś w formularzu kontaktowym. Upewnij się dwa razy, że nie zrobiłeś błędu w adresie e-mail, ponieważ w takim przypadku odpowiedź na pewno do Ciebie nie dotrze. Gdy otrzymasz odpowiedź będziesz mógł dalej korespondować z ogłoszeniodawcą już bez potrzeby używania formularza kontaktowego. Nie bierzemy udziału w procesie rezerwacji, który jest w pełni indywidualny i często bardzo elastyczny. Jest to wspaniała metoda na poszukiwanie idealnej nieruchomości na Twoje wymarzone wakacje!

P: Komu płacę?
Wszelkie płatności wykonywane są bezpośrednio do ogłoszeniodawcy na wskazany przez niego rachunek bankowy lub w jakikolwiek inny sposób. Nie bierzemy udziału w procesie wynajmu i nie pośredniczy przy jakichkolwiek płatnościach. Kiedy już nawiążesz kontakt z ogłoszeniodawcą, wszystko powinieneś ustalać bezpośrednio z nim.

P: Nie dostałem odpowiedzi od ogłoszeniodawcy – co mam robić?
Jeżeli ogłoszeniodawca nie odpowiedział na Twoje zapytanie w ciągu 3-5 dni, poszukaj jego numeru telefonu, który zazwyczaj jest widoczny w ogłoszeniu (w prawym górnym rogu, na pomarańczowym tle). Warto również sprawdzić czy podałeś prawidłowy adres e-mail oraz wysłać kolejne zapytanie jeśli okaże się, że adres e-mail, który podałeś zawierał jakiś błąd. Jeśli to nie pomoże proponujemy poszukać innej, podobnej nieruchomości na naszym portalu.

P: Skąd mogę mieć pewność, że ogłoszeniodawca jest uczciwy, a opis nieruchomości prawdziwy?
Porozmawiaj z ogłoszeniodawcą telefonicznie. Taka rozmowa może dużo lepiej upewnić Cię o uczciwości ogłoszeniodawcy niż zwykła wymiana maili, a większość naszych ogłoszeniodawców podaje w ogłoszeniach swój numer kontaktowy. Jeżeli numer taki nie jest podany, zawsze możesz o niego poprosić mailowo.

Poproś o referencje i opinie poprzednich gości najlepiej z ich adresami e-mail, tak abyś mógł je potwierdzić. Upewnij się, że posiadasz pełne dane kontaktowe ogłoszeniodawcy.

Przeprowadź małe poszukiwania online. Jeżeli masz wątpliwości, sprawdź w internecie czy są jakieś opinie na temat danego ogłoszeniodawcy.

Poproś ogłoszeniodawcę podczas rozmowy o dodatkowe informacje. Mogą to być pytania o polecenie restauracji, okoliczne atrakcje, najlepsze miejsce do parkowania samochodu i aktywnego wypoczynku lub nawet prośba o wysłanie dodatkowych zdjęć nieruchomości. Uczciwy właściciel powinien dysponować wszystkimi tymi informacjami i z chęcią się z Tobą nimi podzielić.

Wybierz bezpieczną metodę płatności, która pozostawia po sobie ślad. Rekomendujemy dokonywania płatności przelewem bankowym, przy użyciu systemu PayPal lub podobnego. Nigdy nie płać za pomocą metod, które później są nie do wykrycia jak np. wysyłanie pieniędzy poprzez Western Union i podobne firmy. Jeżeli ogłoszeniodawca prosi aby płatność została przekazana osobie trzeciej lub na konto w jakimś egzotycznym kraju, wtedy musisz być ostrożny.

Dokładnie sprawdzamy każdą skargę wniesioną przez turystów, którzy wynajęli nieruchomość korzystając z naszego portalu. Dzięki temu upewniamy się, że ogłoszeniodawcy opisują swoje nieruchomości zgodnie z prawdą oraz zachowują się profesjonalnie i grzecznie w stosunku do najemców. Jeżeli kiedykolwiek mamy uzasadnione wątpliwości co do profesjonalizmu ogłoszeniodawcy lub prawdziwości ogłoszenia, zgodnie z naszym regulaminem mamy prawo w trybie natychmiastowym zawiesić jego wyświetlanie.

P: Dlaczego ogłoszeniodawca wymaga ode mnie wpłacenia kaucji?
Zachęcamy naszych ogłoszeniodawców do pobierania kaucji przy każdej rezerwacji ponieważ jest to najprostsza metoda zabezpieczenia się przed nieoczekiwanymi kosztami, które mogą się pojawić w trakcie Twojego pobytu. Jeśli zgubisz klucz lub przypadkowo stłuczesz lampę albo złamiesz krzesło ogrodowe, najłatwiej dla właściciela jest odliczyć ten wydatek z kaucji i zwrócić jej pozostałą część. Szczegóły dotyczące kaucji (zapłata, warunki, zwrot) powinny zostać ustalone bezpośrednio z ogłoszeniodawcą.

P: Czy mogę zrezygnować z mojej rezerwacji za waszym pośrednictwem?
Jeżeli z jakiegoś powodu musisz zrezygnować ze swoich wakacji, skontaktuj się bezpośrednio z ogłoszeniodawcą. Nie uczestniczymy ani nie pośredniczymy w żaden sposób w procesie wynajmu, dlatego anulacje muszą być negocjowane pomiędzy najemcą, a ogłoszeniodawcą. Podczas wykonywania rezerwacji, o ile taka informacja nie jest uwzględniona w ogłoszeniu, możesz zapytać jak wygląda kwestia ewentualnej rezygnacji z wynajmu i z jakimi wiąże się to konsekwencjami.

PYTANIA ODNOŚNIE WAKACJI ORAZ SKARGI

P: Niedługo wyjeżdżam na wakacje, czy klucze i wskazówki odnośnie dojazdu otrzymam od was?
Ponieważ rezerwacje są wykonywane bezpośrednio u właściciela, wszelkie ustalenia odnośnie wskazówek na temat dojazdu i przekazania kluczy następują bezpośrednio pomiędzy najemcą a właścicielem danej nieruchomości (ogłoszeniodawcą). Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą telefonicznie lub mailowo jeśli kwestie wskazówek odnośnie dojazdu oraz przekazania kluczy są dla Ciebie nadal niejasne.

P: Zarezerwowałem nieruchomość wakacyjną, ale teraz nie widzę jej na waszej stronie. Dlaczego?
Jako serwis ogłoszeniowy usuwamy ogłoszenia z naszej strony z kilku powodów. Czasem dzieje się tak na prośbę ogłoszeniodawcy, gdyż nieruchomość jest już całkowicie zarezerwowana i nie ma wolnych terminów albo ogłoszeniodawca zdecydował nie wynajmować jej na przyszły sezon. Zdarza się także, że ogłoszenie przestaje być wyświetlane na naszej stronie ponieważ minął termin wykupionej prezentacji i czekamy na opłacenie ogłoszenia na następny rok. Jeśli ogłoszenie, z którego skorzystałeś przestało być widoczne na naszej stronie i chcesz się dowiedzieć dokładnie dlaczego tak się stało, skontaktuj się z nami, a my odpowiemy jaki był powód.

P: Mamy problem z naszą kwaterą – z kim powinniśmy się skontaktować?
Jeżeli przyjedziesz na miejsce i masz problem z kwaterą, którą wynająłeś, skontaktuj się bezpośrednio z właścicielem. Niektórzy właściciele podają dane kontaktowe do lokalnych agentów, którzy opiekują się ich nieruchomością i pomagają gościom w przypadku jakichkolwiek problemów. Daj znać właścicielowi o wszystkich problemach z jakimi się spotykasz w jego nieruchomości tak szybko jak to możliwe, aby miał on szanse na rozwiązanie ich.

Wyróżnione kwatery na wakacje w Bułgarii

noclegi w Bułgarii - Wybrzeże Morza Czarnego - Apartament Tropico RawdaRawda
Apartament
3 pokoje (max. 8 osób)plaża 0.2 kmod 104 zł za nocleg
noclegi w Bułgarii - Wybrzeże Morza Czarnego - Apartament BLUE SUMMERSłoneczny Brzeg
Apartament
2 pokoje (max. 6 osób)plaża 0.6 kmod 166 zł za nocleg